Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31.08.14.

Od poniedziałku, Msze św. w dni powszednie w kościele o 7.30 i 18.00.

I rocznicę Chrztu obchodzili w sierpniu: Adam Busza, Paulina Kroma, Filip Zandecki, Ignacy Kachel, Tobiasz Prokop, Leon Błaszak, Anna Wąsiak, Ignacy –Jan Nowakowski, Leon Nowak, Zofia Piotrowska, Cezary –Marian Musiał. Zapraszamy w poniedziałek na wieczorną Mszę św., po której dla dzieci i rodziców specjalne błogosławieństwo.

Rozpoczyna się rok szkolny. Msze św. na rozpoczęcie roku w kościele św. Mateusza w poniedziałek o 8.00 Gimnazjum, o 9.00 Szkoła Podst. w Opalenicy, w naszym kościele w poniedziałek o 8.15 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, w kaplicy w Jastrzębnikach o 9.00, w kaplicy w Kopankach we wtorek o 9.00.

Nowenna do św. O. Pio we wtorki w łączności z wieczorną Mszą św. 

Spotkanie organizatorów Dni Kultury Chrześcijańskiej we wtorek o 17.00 na probostwie u św. Mateusza.

Za zmarłych w wymieniankach rocznych będziemy się modlili w środę o 17.30.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi w środę, z udziałem O. Franciszkanina od 16.30, w piątek o 16.00. Chorych i starszych odwiedzimy z Sakramentami św. na wioskach w czwartek od 8.30- początek od Łęczyc, w mieście w piątek od 8.30.

Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątki w godzinie Miłosierdzia czyli o g. 15.00.

Dzieci i młodzież z Grupy piątkowej zapraszamy na spotkanie w piątek o 16.30.

W przyszłą niedzielę będziemy dziękowali Panu Bogu za żniwa. Msza św. Dożynkowa o 11.30. Serdecznie zapraszamy poszczególne wioski z wieńcami, a także ogrodników , aby poświęcić plony.

Od przyszłej niedzieli Msze św. w Kopankach o 11.30.

Zmarli: z naszej parafii Marta Moskalik z Porażyna, przeżyła 85 lat; Andrzej Rudnicki ze Staszica, przeżył 53 lata; Bernardyna Kuleczka z Terespotockich, przeżyła 68 lat; Henryk Horodecki z Poprzecznej, przeżył 63 lata; z parafii św. Mateusza Stanisław Skotarek l.88 ze Szkolnej. Pogrzeby były w minionym tygodniu. Otoczmy ich naszymi codziennymi modlitwami. /wieczny odpoczynek…/

 

 

 .

 

 

 

 

.