Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21.04.14.

Za wszystkie złożone ofiary, a także za wszelką pomoc i życzliwość, siostrom i panom za przygotowanie dekoracji świątecznych, pocztom sztandarowymi, noszącym feretrony i baldachim, chórowi „Boża Niwa” z dyrekcją i akompaniatorem, służbie ołtarza z panem kościelnym składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na KUL.

Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam we wtorek do kościoła o 16.00.

Zbiórka ministrantów w środę o 19.00. 

W ramach przygotowań do ŚDM w Krakowie w 2016 przez Polskę pielgrzymują symbole tych dni: krzyż oraz ikona Matki Bożej. Na szlaku peregrynacji znalazła się także Opalenica. W najbliższy piątek będziemy mieli okazję przez 3 godziny modlić się z towarzyszeniem tych symboli, które powstały z inspiracji bł. Jana Pawła II. Początek i zarazem powitanie przy "Stawku Grodziskim" na ul. 3 maja o godz. 16.00. Następnie modlitewny przemarsz ulicami: 3 maja, Farną, Powstańca Kozaka, Wyzwolenia do naszego kościoła, gdzie młodzież poprowadzi modlitwę śpiewem. Na zakończenie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta, po której wyprowadzenie i pożegnanie symboli. Zapraszamy wszystkich zwłaszcza młodych do licznego udziału, który niech będzie manifestacją wiary w Chrystusa Zmartwychwstałego. Prosimy także o dekorację domów zwłaszcza na trasie przejścia. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania przychodzi obowiązkowo w ramach spotkania formacyjnego.

W piątek z racji trwającej oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek w godzinie Miłosierdzia czyli o g. 15.00.

Z racji przypadającej w niedzielę „Niedzieli Miłosierdzia” i kanonizacji Jana XIII i Jana Pawła II prosimy o dekoracje domów oraz zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o g. 15.00. W tym dniu po Mszach św. przed kościołem zbiórka ofiar na „Caritas”.

Zmarł z naszej parafii Jerzy Duda z Wyzwolenia przeżył 65 lat pogrzeb będzie w środę o 13.00. Otoczmy go naszymi codziennymi modlitwami.

Koperty na Daninę diecezjalną, którą ks. Abp wyznaczył na 1,60 zł. od mieszkańca parafii, są wyłożone z tyłu kościoła. Można je składać do koszyków w czasie nabożeństw lub w Biurze Parafialnym.

 

 

 

.